Девојче од Косово пријавено за исчезнато во Скопје

Девојче од Косово со привремен престој во Скопје, вчера утрото е пријавено за исчезнато, информира МВР во дневниот билтен.

-На 20.02.2020 во 09.30 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, А.Ш.(41) од Косово, со привремен престој во Скопје, пријавила дека од семејниот дом на ул.„Овчеполска“ се оддалечила нејзината ќерка А.Р.(17) од Косово, со привремен престој во Скопје- наведува МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, додаваат од МВР.

Прочитајте и...  Граѓаните загрижени, ретко кој го забележа снежното Скопје (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Велешанец (40) пронајден мртов во својот дом

Слободен печат

Тепачка меѓу затвореници во кумановскиот затвор, едниот заврши во болница

Слободен печат

Парични казни за 20 обвинети од Прилеп

Воз се излизга од пругата кај Миравци

Горан Наумовски

Двајца повредени во сообраќајка кај Ќафасан

Горан Наумовски

Во Швајцарија ќе бидат погребани таткото и синот од струмичко кои беа убиени на тамошна фарма

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Два случаи на семејно насилство во Штип

Кривична за двајца кичевци

Десет струмичани казнети од судот по 3.000 евра за непочитување на забраната за движење

Парична казна за кумановец заради непочитување на самоизолација

Слободен печат

Парични казни за 9 лица од Гостивар – се возеле за време на полициски час

Слободен печат

Стружанец крадец во време на полициски час