Деветгодишно дете се бори за живот по тешка сообраќајка во Скопје

На 22.05.2020 околу 17,00 часот на ул. “Џон Кенеди“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу моторцикл “хонда“ со скопски регистарски ознаки управуван од Ф.П.(43) и четирицикл “БПР кан-ам ренегаде“ со скопски регистарски ознаки управуван од Б.А.(42) од с.Батинци, скопско.

Со возило на итна медицинска помош, Ф.П., неговиот малолетен деветгодишен сопатник и Б.А. биле пренесени во Градската општа болница “Св.Наум Охридски“ каде од доктор им биле констатирани тешки телесни повреди, а малолетникот е во животозагрозувачка состојба.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје

Прочитајте и...  Две лица повредени во сообраќајка на патот за гробиштата Раштани кај Велес

Прочитај повеќе

Кражбите во гостиварскиот регион намалени за половина

Слободен печат

Починато лице пронајдено во камп за бездомници

Слободен печат

Во скопска болница донесено лице во неконтактибилна состојба со пет убодни рани во стомакот

Слободен печат

Пукање пред пекара од паркирано возило во Прилеп

Слободен печат

Две лица повредени во сообраќајка на патот за гробиштата Раштани кај Велес

Слободен печат

Изгоре куќа на четиричлено семејство од кривопаланечкото село Луке 

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Драма на автопатот Демир Капија – Неготино

Кај Демир Капија откриени 113 мигранти

Скопјанец со „ауди“ бркал две лица и се заканувал дека ќе ги убие

Слободен печат

Скопјанка го пријавила таткото во полиција за семејно насилство

Слободен печат

Пронајден малолетник кој се водеше за исчезнат во Скопје

Слободен печат

За два месеци во гостиварско 160 лица го прекршиле полицискиот час

Слободен печат