Дете прегазено во Ајова, откако паднало од подвижна платформа на парада

Полициска лента во САД/Фото Архива на Слободен Печат

Дванаесетгодишно момче од Ајова во петокот било убиено, откако паднало на парада, а потоа било го прегазено од возило.  

„Со голема тага ја споделувам објавата дека еден од нашите учениции, Кејг Мекдоналд, почина денес“, напиша во порака Jеј Лут, шеф на училишната област Вествуд, пренесува Ен -Би -Си њуз.  

Мекдоналд паднал од раскошна платформа која била во движење, а потоа возилото го прегазило. Тој бил однесен во болница, но починал. 

Видео на денот