6.8 C
Скопје

Дете паднало од мотор, завршило во болница

Лекар од Итната помош од болницата во Демир Хисар било пријавено дека лекарска помош побарал 15 – годишен малолетник од селото Бараково, кој иал тешки повреди здобиени при пад од мотоцикл.

Во започнатата истрага полициските иследници откриле дека во близина на крстосницата за селотоСвета, малолетникот кој управувал мопед „хамачи“ изгубил контрола и паднал. За настанот бил известен Јавен обвинител.

Прочитајте и...  Притвор за осомничено лице за недозволена трговија со марихуана

Поврзани вести

Двајца скопјани украделе злато, лаптопи, бела техника од семејна куќа во Идризово

Слободен печат

Гевгеличанец од крим техника украл марихуана која требало да се вештачи

Слободен печат

Татко ја спасил ќерката од зетот кој со нож ја касапел сопругата

Слободен печат

Приведен крадец, украденото вратено на сопственикот

Слободен печат

Агресивен пациент: Интревенирале полицајци опремени во заштитна облека

Слободен печат

Страотна сообраќајка кај Струмица, две лица пренесени на Клинички во Скопје 

Слободен печат

Остави Коментар