Дете од Сараево заразено со коронавирус, се обидело да се убие пиејќи киселина

Едно дете од четирите кои се згрижени во болница во Сараево заради коронавирусот, пробало да изврши самоубиство.

Од клиниката соопштиле дека во Педијатриската клиника во Универзитетот во Сараево моментално се хоспитализирани четири деца позитивни на коронавирусот. Две имаат воспаление на двата бели дробови, а едно дете има и Кавасаки синдром, пренесува Хајат.

Во четвртиот случај се работи за дете кое пробало да се убие со пиење на киселина, а исто така е позитивно на Ковид-19. Во неговото лекување е вклучен и детски психијатар.

Прочитајте и...  Запалено „аудито“ на поранешниот тренер на ФК Охрид 2004 (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Казнети 322 возачи во Скопје, 105 од нив за пречекорена брзина

Слободен печат

Неколку европски земји ги вратија строгите епидемилошки мерки

Слободен печат

Бугарија очекува зголемување на бројот на заразени во зимскиот период

Слободен печат

Хрватска: Помалку бучава во кафулињата за луѓето да разговараат безбедно на дистанца

Слободен печат

Како Бугарија ги извезува своите проблеми во Северна Македонија

Слободен печат

Министрите денеска ќе потпишат Кодекс за етичко однесување

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

САД и Јужна Кореја за денуклеаризација на Корејскиот полуостров

Слободен печат

Нагорно Карабах е закана за регионалниот мир

Слободен печат

На секои 16 секунди во светот умира по еден заразен – досега над милион починати од ковид-19

Слободен печат

Висат одлуките на претседателот на државата!

Платформата падна уште на првото тестирање

Михаило Донев

Одбележан Денот на Бошњаците со свечена академија

Слободен печат