Дете истепано од група деца во Аеродром, насилството снимено на мобилен

Илустрација: Тепачка / Фото: МИА

Во СВР Скопје вчера С.А. (51) пријавил дека на 13 јуни на подрачјето на општина Аеродром, неговиот малолетен син бил физички нападнат од неколку други малолетници, од кои еден од нив снимал со мобилен телефон.

Се работи на расчистување на случајот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот