-4 C
Скопје

Дете без знаци на живот донесено во болница

Осумгодишно дете вчера беше донесено во Здравствениот дом во Неготино без знаци на живот, информираа денеска од таа јавна здравствена установа.

– Беше пробано да се анимира, но без успех. Беше пријавено во полиција. Телото на детето немаше знаци на насилство, повреди. На барање на полиција, известен беше и јавен обвинител, посочија од Здравствениот дом.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски истакна дека телото било предадено на семејството.

 

Прочитајте и...  Претрпеа големи маки од луѓето и демоните, денеска се празнуваат светите апостоли

Поврзани вести

„Пејпер мил“ труел и со „полабава“ дозвола

Југослава Дуковска

Ветото останува, на ред е отчетот за преговорите

Слободен печат

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Слободен печат

Виц на денот: Резиме

Слободен печат

На денешен ден – 18 јануари

Слободен печат

Денеска се празнува спомен на Светиот свештеномаченик Теопемт и маченикот Теона

Слободен печат

Остави Коментар