ДЕТАЛИ ЗА СМРТТА НА АМЕРИКАНСКИОТ МИЛИЈАРДЕР: Епстејн се задавил со затворската постелнина - Слободен печат

ДЕТАЛИ ЗА СМРТТА НА АМЕРИКАНСКИОТ МИЛИЈАРДЕР: Епстејн се задавил со затворската постелнина

Милијардерот Џефри Епстајн, обвинет за сексуално злоставување на малолетни деца, се обесил во својата ќелија користејќи ја затворската постелнина, која ја замотал околу вратот и ја прицврстил на горниот кревет на спрат.

Епстајн е пронајден без севест околу 6.30 часот во својата ќелија во Казнено-поправниот центар Метрополитан, соопштено е од Федералниот завод затвор.

Бидејќи персоналот во затворот не успеал да го оживее, тој бил одведен во тамошната амбуланта, пренесува Дејли Мејл.

Оттаму тој бил сместен во санитет и е префрлен во болница, но докторите не успеале ништо да сторат и само констатирале смрт.

Прочитај повеќе

Колинда по истекувањето на мандатот ќе го искористи правото на плата и канцеларија

Слободен печат

Силниот земјотрес во Турција фатен во живо во телевизиско студио (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дожд од игуани на Флорида поради ниските температури (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најмалку 11 загинати во нов милитантен напад во Алепо

Слободен Печат

Расте билансот на жртви и повредени во стравичниот земјотрес во Турција

Слободен печат

Научник пред три месеци ја предвиде епидемијата: Колку е опасен корона вирусот?

Слободен Печат

Остави Коментар

two + 2 =

Прочитај повеќе

Астероид ескплодираше во близина на Земјата, неговите остатоци се разлетаа во Северна Америка (ВИДЕО)

Слободен печат

Се зголемува бројот на повредени: Опожарена зграда по разорниот земјотрес во Турција (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пендаровски и Мишел се согласија дека иднината и судбината на Македонија е европска

МИА Агенција

Османи: Македонија е подготвена да ги почне преговорите со ЕУ

Слободен Печат

Поглед во Вухан – епицентарот на епидемијата на опасниот корона вирус

Слободен печат

Научниците ги открија причините за најголемата експлозија во Вселената

Слободен Печат