Детали од животот на Џесика Алба: Работи кои сигурно не сте ги знаеле за познатата актерка! (ВИДЕО)

Фото: Инстаграм

Американската актерка Џесика Алба, денеска на 28 април го слави својот 39 роденден, а некои детали од нејзиниот живот малкумина ги знаат.

На 11 години ја натерала нејзината мајка да ја однесе на натпреварување во глума на Беверли Хилс, каде победила и ја добила првата награда, односно бесплатни часови по глума.

Наскоро го пронашла својот агент, а на 13 години ја добила и првата улога во филмот „Камп за никаде“. Алба се појавила и во неколку реклами, меѓу кои и оние за популарното „Нинтендо“.

Актерката често истакнува дека прво запливала, а потоа почнала да оди, бидејќи нејзината мајка Кетрин работела како спасувач на плажа. Џесика не се вообразила и кога станала позната во целиот свет поради филмовите „Honey“, „Фантастична четворка“ и „Денот на вљубените“.

Актерката во 2011 година ја отворила фирмата„ The Honest Company“, кој се занимавал со производство на детски пелени и козметика, а истакнала дека за тоа ја инспирирало раѓањето на нејзината ќерка Хонор.

Само седум дена подоцона, поради својата компанија е номинирана за жена на годината. Алба истакнала дека во растот на нејзиниот бизнис не и помогнала нејзината слава, туку напорената работа.

  • Многу луѓе може да бидат ѕвезда, не мора да имате некој талент за да станете и вие. Важно е одличната идеја – кажала актерката.
Видео на денот