Детали од сообраќајката во Влае: Немало улично осветлување, а велосипедистот бил удрен од „Ауди“

Обновено 22:25 часот: По објавувањето на веста за сообраќајката во скопската населба Влае, во која загина велосипедист, читателка на „Слободен печат“ и жителка на улицата каде се случила кобната несреќа, просведочува дека сообраќајката била страотна, како и дека на конкретната улица во Влае немало улично осветлување, споделувајќи ја оваа фотографија со нас.

Влае, улицата каде се случила кобната несреќа околу 19 часот вечерва.

Наводно, велосипедистот бил фатално повреден од автомобил марка „Ауди“ кој притоа не избегал од местото на настанот, а полицијата пристигнала на местото на несреќата пред брзата помош.

Читателката на „Слободен печат“ додава и дека снемувањето на улично осветлување не било чест случај, односно дека само во текот на изминатава недела се соочуваат со проблемот, но и дека ова е втор смртен случај на истата улица изминативе 8 години.

Прочитајте и...  Мицкоски: Уверен сум дека народот ќе му го заврти грбот на Зоран Заев (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Со гола жица крадел струја од бандера

Слободен печат

Маж и жена влегле во дворот на сосетката и ја нападнале

Слободен печат

Бишевац позитивен на Ковид-19: Се чувствувам одлично, со семејството ќе бидеме во изолација

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Рускоска и Кацарска станаа синоним за неправдите на Заев и Луј Витон правниот систем, не очекуваме да им се допаднат спотовите

Слободен печат

„Вице даде зелено светло“ – На Јутјуб се појави нова аудио снимка

Слободен печат

Гласен Текстилец: Конфекција во Пробиштип затворена поради нови случаи на Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ГОБ „8 Септември“ демантира дека постои листа на чекање за итни хирушки интервенции

Слободен печат

Заев ја обвини опозицијата за лаги и негативна кампања: ВМРО-ДПМНЕ ќе остане во опозиција за да си ја обнови партијата

Слободен печат

Чулев: Полицијата е подготвена за спроведување мирни, фер, демократски избори

Слободен печат

Њујорк пост: Еден од десет пациенти никогаш нема да го вратат чувството за мирис и вкус

Слободен печат

Над 100 деца заразени од коронавирус во Албанија

Слободен печат

Полицијата упаднала во стан и пронашла питон долг 5,5 метри и тежок 50 килограми

Слободен печат