Детали од сообраќајката во Хрватска: Возачот заспал и се забил во ограда! (ФОТО) – Слободен печат
ВестиРегион

Детали од сообраќајката во Хрватска: Возачот заспал и се забил во ограда! (ФОТО)

Ноќеска по полноќ, а автопатот А3 во насока кон Загреб се случила сообраќјна несреќа во која загинале четири лица, а едно е повредено.

Според информациите во несреќата настрадале Александра Јанковиќ (43), Жикица Јанковиќ (47), Верица Рашиќ (42) и 14-годишникот Н.Р.

Во несреќата е повреден совозачот Драган Вучичевиќ (28), кој е сместен во болница во Винковци.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close