Дескоска: Сега веќе е извесно дека предметите на СЈО ќе добијат судска завршница

Без силно обвинителство џабе збориме за силна држава. Сите пратеници во земјава да размислат за иднината на земјава пред да гласаат за предложените законски измени во законот за обвинителство, изјави денеска министерката за правда Рената Дескоска на промоцијата на твининг проектот финансиран од ЕУ наречен „Градење на институционалниот капацитет на истражниот центар“.

– Сега е веќе извесно дека предметите на СЈО ќе продолжат пред судовите. Преземањето на предметите од СЈО во ОЈО им ги помати сметките на оние кои посакуваа после 15 септември да нема постапки. Сега е веќе извесно дека предметите на СЈО ќе имаат своја завршница откако ќе бидат преземени од ОЈО – рече Дескоскс.

Прочитајте и...  Нова жртва од експлозијата во Романовце

Прочитај повеќе

Нова жртва од експлозијата во Романовце

Слободен печат

Пронајдени 43 мигранти во близина на Сопот

Слободен печат

Полицијата пронајде марихуана кај четири лица

Слободен печат

Пожар на клиниката за Инфектологија

Слободен печат

Драма во Кисела Вода: Скопјанец со нож ја нападнал мајка му, па ја запалил

Слободен печат

Пронајдени 47 мигранти во „Фиат Дукато“, возачот побегнал

Слободен печат

Остави Коментар

седумнаесет + дванаесет =

Прочитај повеќе

Приведени двајца дилери на дрога во Неготино

Слободен печат

Девојче од Косово пријавено за исчезнато во Скопје

Слободен печат

Поднесено обвинение за точење алкохолни пијалоци на дете

МИА Агенција

Тетово: Од нелегални продавачи одземени 489 килограми тутун и 415 кутии цигари

МИА Агенција

Криумчари на мигранти се осудени и протерани од државата откако ја признаа вината

Слободен печат

Турска државјанка во притвор за обид за убиство во Гостивар

Слободен печат