Дескоска му подари „златна метла“ на претседателот на Судскиот совет

Министерката за правда Рената Дескоска се вклучи во акцијата „Не биди ѓубре“ во која 40.000 административци го чистат ѓубрето во градот.

– „Златната метла” што некој ја остави пред неколку месеци пред Министерството за правда денеска му ја предадов на претседателот на Судскиот совет. По завршувањето на законската рамка за судовите, сега тежиштето е на Судскиот совет. Метлата е на вистинската адреса – напиша Дескоска на Фејсбук.

Прочитајте и...  Детската клиника во Скопје ги забрани посетите на малите пациенти

Прочитај повеќе

ПОТВРДЕНО: Прв случај на коронавирус во САД

Слободен печат

Град Скопје донесе одлука да ги откаже екскурзиите на сите средни училишта (ВИДЕО)

Папата Франциск ја пропушта денешната миса поради болест

Слободен печат

Потврдени уште два случаи на заболени од коронавирус во Грција

МИА Агенција

Едно лице е повредено во синоќешното невреме

ВО ЖИВО: СДСМ и Движењето БЕСА ја официјализираат коалицијата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Комплексната врска помеѓу загадувањето на воздухот и климатската криза (Дел 2)

Слободен печат

Град во Хубеи нуди речиси 1.500 долари доколку пријават симптоми за коронавирус

Слободен печат

Грчките медиуми пишуваат за првиот случај на коронавирус во нашата држава

Слободен печат

Жена од Јапонија двапати заразена со новиот коронавирус

Слободен печат

Република Српска со вето за посетата на Џукановиќ во БиХ

Слободен печат

Помпео побара укинување на таксите за стоките од Србија

Слободен печат