Дескоска: Фамилијата на Груевски ги преземаше фирмите низ цела Македонија - Слободен печат

Дескоска: Фамилијата на Груевски ги преземаше фирмите низ цела Македонија

Министерката за правда Рената Дескоска во емисија на ТВ21 рече дека поранешниот премиер Никола Груевски заедно со неговата фамилија преземал фирми низ цела Македонија, но дека сега тоа е завршено.

Таа додаде дека се што ќе се докаже оти е рекет или поткуп треба да се санкционира.

Прочитај повеќе

Паника ширум светот околу новиот корона вирус- засега нема заболени во земјите на ЕУ

Слободен печат

Во Македонија има лица со дислексија, но нема кој да ги види

Втората фаза од преговорите за трговскиот договор меѓу САД и Кина започнува наскоро

Слободен печат

Српските медиуми тврдат дека видеото од егзекуцијата на шкаљарците во Атина не е автентично

Слободен печат

Шилегов: Ова е последен пат градот да интервенира и чисти депонии коишто се во приватна сопственост

Слободен печат

Ѓорчев: Македонија буквално исчезнува, си заминуваат луѓе од сите националности и краишта

Слободен печат

Остави Коментар

five × three =

Прочитај повеќе

Папата Франциск ги повика учесниците во Давос да се посветат на луѓето, а не на профитот

Слободен печат

Трамп панелот на климатски промени во Давос го искористи за предизборен говор

Слободен печат

Нова опрема за градинката „Расадник” и градинката во „Пржино”

Слободен печат

Грипот ја полни Инфективна клиника, еден пациент завршил на интензивна

Слободен печат

Започна двонеделната мисија на ММФ во Македонија

Слободен печат

Поради страв од корона вирусот, Србија ги повика граѓаните да не патуваат во Кина

Слободен печат