Деркоски и Констандиновска победници на Крушевскиот пливачки маратон

Се одржа првата трка од Македонскиот куп во далечинско пливање со одржување на првиот Крушевски пливачки маратон „Тоше Проески“

Во категорија 2002 и постари мажи првото место го освои Филип Деркоски од П.В.К Орион, а во женска конкуренција (категорија 2003-2005) првопласирана беше Јана Констандиновска од П.К. Нептун.

Миа Блажевска Еминова од П.В.К. Орион ја освои втората позиција, а третата Ангела Смилевска од П.К. Олимпик.

Неофицијални резултати од првата трка од Националниот куп во далечинско пливање која се одржа во Крушево на 09.08.2020:

Во категорија 2002 и постари мажи:
1 место Филип Деркоски – П.В.К ОРИОН
2 место Илиев Бошко – поединец од Кавадарци

Во категорија 2003-2005 мажи :

1 место Давид Тануровски – П.В.К ОРИОН
2 место Христо Данев – П.К ОЛИМПИК
3 место Димитар Калифов – П.К БЕТА Шаркс

Прочитајте и...  Мурињо како сокол во Скопје, нешто не е во ред со голот!

Жени:
Во категорија 2003-2005 жени:

1 место Јана Констандиновска – П.К НЕПТУН
2 место Миа Блажевска Еминова – П.В.К ОРИОН
3 место Ангела Смилевска – П.К ОЛИМПИК

Во категорија 2006-2008 мажи:

1 место Велков Михаил П.К НЕПТУН
2 место Симон Поповски П.К ВАРДАР 2018
3 место Борјан Давковски П.К НЕПТУН

Во категорија 2006-2008 жени:

1 место Софија Дамјанова П.К ОКТОПОД
2 место Ивана Митова П.К ВАРДАР 2018

Поп Ацев сепак не пливаше на маратонот „Тоше Проески“

Прочитај повеќе

Пет минути гледаа ВАР и направија грешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Навивачката група „Чкембари“ слави 35 години постоење! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот ја освои и Севиља, Димитријевиќ и Хувентуд на врвот во Шпанија

Слободен печат

Надал загрижен пред „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ е во право!

Слободен печат

Кривокапиќ: Политичката судбина на Ѓукановиќ и Марковиќ ќе биде онаква како што заслужуваат

Слободен печат

Силно невреме во Црна Гора: Обилните врнежи предизвикаа поплави во Котор и Тиват (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје вечерва блокиран заради поскапувањето на струјата

Слободен печат

Навални им се заблагодари на руските доктори и пилоти: Ви благодарам, вие сте добри луѓе (ФОТО)

Слободен печат

СЗО: Бројот на смртни случаи може да достигне два милиона пред успешна вакцина

Слободен печат

Хамилтон в недела се израмнува со рекордот на Шумахер!?

Слободен печат

Драматичен пораст на новозаразени во Црна Гора: Од понеделник на сила стапуваат нови рестриктивни мерки

Слободен печат

Загрижувачки фотографии од славната водителка: Поради болеста зглобовите и позелениле (ФОТО)

Слободен печат