Дербито на Рим без победник (ВИДЕО)

Рома и Лацио ги поделија бодовите играјќи 1:1 во едно од двете големи дерби пресметки викендов во Серија А.

Един Џеко во 26. минута и донесе водство на Рома. Лацијалите успеаја да израмнат само осум минути подоцна кога катастрофално рреагираше одбраната на Рома и му дозволи на Ачерби да израмни.

По 21. коло, Лацио остана на третото место со 46 бода, додека Рома е четвртопласирана со 39 бодови.

Прочитајте и...  Македонија на 7 декември ќе ги дознае ривалите во квалификациите за СП

Поврзани вести

Јовановски: Доколку бидеме во прав состав, нашите шанси во Тбилиси ќе бидат и поголеми!

Фидан Коминовски

„Мистер“, ти благодариме: Марчело Липи ја заврши тренерската кариера!

Слободен печат

Македонија на 7 декември ќе ги дознае ривалите во квалификациите за СП

Слободен печат

ВИДЕО: Кога Теодосиќ сака да асистира, а постигне кош!

Слободен печат

Фати доживеа брутално понижување, Барселона покрена тужба!

Слободен печат

Инфантино не е во „војна“ со УЕФА, но сака мечеви како Баерн-Бока јуниорс!

Слободен печат

Остави Коментар