Денеска во Ѓорче ечеше „Мртов шиптар, добар шиптар“ (ВИДЕО)

Денеска на социјалните мрежи се појави ново видео на кое фудбалски навивачи на улиците во Ѓорче Петров изивикуваа „Мртов шиптар, добар шиптар“.  Се претпоставува дека станува збор за организирана група на навивачи бидејќи денеска во Ѓорче Петров во рамките на шестото коло од Првата фудбалска лига играа Македонија ЃП … Продолжи со читање Денеска во Ѓорче ечеше „Мртов шиптар, добар шиптар“ (ВИДЕО)