33.8 C
Скопје

Денеска осми натпревар за Николов и Начевски на Мундијалот

Македонската сениорска репрезентација веќе го заврши настапот на Светското првенство во Египет, но остануваме со наши претставници кои се ангажирани за судиската правда на натпреварите.

Како што е веќе познато денеска се закажани четвртфиналните мечеви, а на еден од нив ќе судат Славе Николов и Ѓорѓи Начевски.

Тие од 20.30 часот ќе им судат на актуелниот европски шампион Шпанија и селекцијата на Норвешка.

Тоа ќе биде вкупно осми меч за Начевски и Николов на ова СП, претходно делеа правда на средбите Тунис-Полска (28:30), Хрватска-Катар (26:24), Русија-Словенија (31:25), Шпанија-Унгарија (36:28), Јапонија-Данска (27:34), Исланд-Норвешка (33:35) и Египет-Белорусија (35:26).

Драган Начевски е помеѓу официјалните лица на дуелот од „Президент купот“ помеѓу Ангола и Мароко, како и на четвртфиналниот дуел Франција-Унгарија.

Поврзани вести

ВИДЕО | Стојмановски: Со парите од пласманот на ЕП, ФФМ да им помогне на клубовите

Слободен печат

Детроит е победник на НБА лотаријата, ќе бира прв на драфтот

Слободен печат

На ОИ во Токио ќе има публика, но алкохолот ќе биде забранет

Слободен печат

Ѓоковиќ донесе конечна одлука, ќе настапи на ОИ во Токио

Слободен печат

ВИДЕО | Мојсовски: Моја заложба е масовно враќање на младите на улиците и во спортските арени

Слободен печат

Сагата околу Халанд продолжува, сега и Баерн со силен адут влезе во трката за Норвежанецот

Слободен печат

Остави Коментар