Ден пред „епскиот протест“: Бериша му порача на Рама што побрзо да си даде оставка

Поранешниот албански премиер Сали Бериша, пред утрешниот протест свикан од негова страна, побара од Албанците масовно да се соберат и да му „кажат на автократот дека неговите денови се изброени“. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Додаде дека овој протест е од витално значење за Албанија, бидејќи Еди Рама и неговиот тим ги злоупотребуваат … Продолжи со читање Ден пред „епскиот протест“: Бериша му порача на Рама што побрзо да си даде оставка