Дембеле го одби Манчестер јунајтед

Французинот е убеден дека ќе успее да ги увери челниците на Барселона дека не е промашување.

Ушравата на Барселона на Барселона на секој начин се обидува да го продаде Осман Дембеле додека самиот фудбалер кој се опоравува од повредата сака на остане на „Камп Ноу“ и да докаже дека заслужува да го носи дресот на каталонскиот тим.

Поради тоа, Дембеле како што пишува „Мундо Депортиво“ го одбил Манчестер јунајтед бидејќи не верува во нивниот проект.
Според ЕСПН, Манчестер јунајтед ја контактирал Барселона за евентуален трансфер на францускиот репрезентативец, но работата, тие во него ја гледаат поевтината опција од Џејдон Санчо за кого Борусија Дортмунд бара 120 милиони евра.

Но, Дембеле категорично одбил да се пресели на „Олд трафорд“ бидејќи не верува во проектот на менаџерот Оле Гунар Солскјер, но и поради желбата да остане во Барселона и да покаже дека не е промашување.

Прочитајте и...  Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше...! (ВИДЕО)

Дембеле во Барселона пристигна од Борусија Дортмунд во 2017 година за 105 милиони евра плус 40 милиони евра во бонуси, а интересно е бидејќи досега не се исполнети сите ставки од договорот за бонусите, каталонците на германскиот тим ќе мора да му исплатат 20 милиони евра од наредниот трансфер на Дембеле.

Прочитај повеќе

Официјално: Ѓоковиќ ќе игра на „УС Опен“!

Слободен печат

Репрезентативецот Николов потпиша нов договор со МЗТ

Слободен печат

Лига Европа: Натпреварот Металург-Спачва без присуство на публика!

Слободен печат

На продажба 17 фудбалери на Реал, во „жолтата зона“ Модриќ, Јовиќ, Иско..!

Слободен печат

ЛШ, Нагелсман: Можеме и без Вернер против Атлетико Мадрид!

Слободен печат

Јуве сака да се ослободи од Роналдо, понуден и на Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот

Слободен печат

Ал-Келаифи: Нејмар и Мбапе никогаш нема да го напуштат ПСЖ!

Слободен печат

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат