-3 C
Скопје

Делови од Студеничани, Чучер-Сандево и Чаир без струја

Поради планирани технички зафати во електродистрибутивната мрежа денеска без струја од 9 до 15 часот ќе останат дел од корисниците од улицата Франце Прешерн во општина Карпош, а од 9 до 12 часот корисниците од селото Маркова Сушица во општина Студеничани.

Според најавите од ЕВН, без струја од 9 до 14 часот ќе бидат селата Танушевци, Малино и Брест во општина Чучер-Сандево, а од 9 до 12 часот корисниците од ул.Кара Трифун, ул.Пандо Кљашев, ул.Малина Попиванова, дел од ул.Караџица, дел од ул.Милан Мијалковиќ и ул.Пржино во општина Чаир. 

Прочитајте и...  Општина Карпош: Училиштата на наша територија се подготвени за почеток на второто полугодие

Поврзани вести

Фон дер Лајен: Западен Балкан ќе ги добие ветените вакцини најбрзо што може

Слободен печат

Лидерите на ЕУ заклучија: Границите остануваат отворени, но се воведуваат рестрикции за патувањата

Слободен печат

Зошто Твитер трајно го суспендираше профилот на Трамп: Хронологија на сите навреди во последните 6 години

Слободен печат

Швајцарија веќе нема да биде неутрална? Државата покрена кампања после која ништо нема да биде исто

Слооден печат

Фолскваген може да заработи казна од над 100 милиони евра за неисполнување на целта на ЕУ за емисија на гасови

Слободен печат

Бајден: Следниот месец во САД ќе има 500.000 починати од ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар