Делови од скопските општини утре ќе останат без струја

Утре без струја, во одредени периоди од денот, ќе останат делови од неколку скопски општини, информира РЦУК.

Од 09.00 до 11.00 часот електрична енергија ќе немаат корисниците од улицата „8″ во Сопиште, од 12.00 до 15.30 часот корисниците од улицата „Благоја Гојан” и уличките кои водат до неа во општина Кисела Вода, од 09.00 до 13.00 часот корисниците од улицата „Јуриј Гагарин” бр.26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42, 44 во Карпош, од 11.00 до 14.00 часот корисниците од булеварот „Борис Трајковски”, подулица број 9 – објекти во близина на пругите за Цементара во Кисела Вода, од 08.30 до 13.30 часот корисниците од улицата „Богомилски Поход” и околните улици во општина Аеродром, од 08.30 до 11.00 часот корисниците од Габечки дол во Добри дол на крај на селото во Сопиште и од 08.30 до 14.30 часот потрошувачите после пругата кон село Кондово до обиколницата во општина Сарај.

Прочитајте и...  Казнети 322 возачи во Скопје, 105 од нив за пречекорена брзина

Прочитај повеќе

Хрватска регистрираше 135 новозаразени со ковид-19

Слободен печат

Бес во Индија по смртта на тинејџерка која беше групно силувана

Нови санкции од Канада и Британија против Лукашенко

Слободен печат

Мицкоски слави роденден, соработниците го изненадија со торта (ФОТО)

Маријана Митровска

Србија 65 новозаболени од Ковид-19, еден починат

Слободен печат

Среде криза заминува медицински персонал- Главната сестра на Инфективна и две други си дадоа откази

Маријана Митровска

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Рускиот историчар Дмитријев осуден на 13 години затвор поради сексуално злоставување на дете

Слободен печат

Нови рестрикции во Германија, на приватни собири до 25 лица

Маријана Митровска

Напаѓачот планирал да ги запали просториите на редакцијата „Шарли ебдо” во Париз, но ја згрешил адресата

Маријана Митровска

СДСМ за изнесените ставови на Мицкоски: Дрско лаже дека биле ветени четири викенди без ДДВ

Слободен печат

Со температура и симптоми на ковид-19, рентген техничар одел на работа, се чекаат тестовите за уште тројца вработени

Слободен печат

Мицкоски: Бараме четири викенди без ДДВ, покачување на пензиите

Маријана Митровска