Делови од општина Центар денеска ќе останат без вода

Прекин во водоснабдување денеска од 8 часот ќе имаат корисниците од улиците „Стив Наумов”, „Славе Георгиевски – Шнајдерот”, „Тетовска” и дел од улицата „Пролет” во Општина Центар.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради уличен дефект Ф-80мм на раскрсницата на улицата „Стив Наумов” со „Славе Георгиевски – Шнајдерот”.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Прочитајте и...  Ахмети: Нема загриженост дека Меџити може да поднесе интерпелација против Груби и Османи

Поврзани вести

Генералниот секретар на НАТО, Столтенберг му ja честиташе победата на Бајден

Илинка Иљоска

ВИДЕО: Хаос на аеродромот во Шангај, терстирањето за ковид-19 излезе од контрола

Илинка Иљоска

ВИДЕО: Драма меѓу две членки на НАТО во водите на Средоземното Море: Анкара протестира затоа што тимот на мисијата на ЕУ претресе турски брод на пат кон Либија

Илинка Иљоска

Велешките еколошки возила ги надминуваат границите

Слободен печат

ВИДЕО: На тајна венчавка се собрале 7.000 луѓе без маски

И.И.

Ахмети: Нема загриженост дека Меџити може да поднесе интерпелација против Груби и Османи

Слободен печат

Остави Коментар