Делови од Карпош и Сопиште утре без струја

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Карпош и Сопиште, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Во периодот од 09:00 до 14:00 часот, без напојување со електична енергија ќе останат корисниците од улицата „Леринска” во Општина Карпош.

Во периодот од 09.00 до 11:30 часот без струја ќе бидат корисниците од селото Добри Дол, делот на селото од кај Ракотинци во Општина Сопиште.

Прочитајте и...  ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерката Мила Царовска

Поврзани вести

Лисица ги изненади скопјани 

Илинка Иљоска

Затвореник измачувал и убил педофил, сакал и да го изеде. Пред судијата рекол дека убаво си поминал

И.И.

Лисиче и Аеродом се гасна комора, се жалат граѓаните на социјалните мрежи

Илинка Иљоска

Расфрлени кондоми и 80 луѓе без маски: Полицајци упаднаа на забава во Њујорк, сфатија дека прекинале оргии

Слободен печат

ВИДЕО: Австралија во шок откако тинејџер беше онесвестен од обезбедување бидејќи не носел маска

СП.

Правеле хрватски пасоши за криминалци од Србија и Црна Гора, уапсени 11 лица

И.И.

Остави Коментар