Делови од Ѓорче Петров и Кисела Вода утре ќе останат без струја

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Ѓорче Петров и Кисела Вода, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Во периодот од 09:00 до 12:00 часот без напојување со електична енергија ќе останат корисниците од улицата „Знеполе”, Општина Ѓорче Петров.

Во периодот од 09:00 до 14:30 часот без струја ќе бидат корисниците од улцата „95″ во село Волково, корисниците од подулица бр.4 во Ново Село, како и корисниците лоцирани кај спортската сала и кај училиштето во Ново Село, Општина Ѓорче Петров.

Во периодот од 09:00 до 15:00 часот без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од улицата „Воин Драшковиќ, Општина Ѓорче Петров, како и дел од корисниците од улицата „Димо Хаџи Димов” лоцирани околу агенцијата за обезбедување ОСА, како и корисниците од улицата „Димо Хаџи Димов” бр.122, 123, 124, 125, 126 и 127, Општина Кисела Вода.

Прочитајте и...  АЕК: Намален бројот на претплатници во мобилната телефонија во вториот квартал

Во периодот од 13:00 до 15:00 часот, без електрична енергија ќе бидат дел од корисниците од улиците „Беас Куле” и „Гостиварска”, Општина Ѓорче Петров.

Поврзани вести

Ќучук: Јас не сум слушнал категорично „не”, дека ќе има блокада од Бугарија

Слободен печат

Над 21.800 албански лани станале италијански државјани, а за 11 години – над 210 илјади

Слободен печат

Без вода дел од корисниците на булеварот „Борис Трајковски”

Слободен печат

Обезбедени 428 таблети за следење онлајн настава за учениците од Ѓорче Петров

Исплатени 3,2 милјарди денари за обештетување на депоненти од „Еуростандард банка”

Слободен печат

ВИДЕО | Филипче: Состојбата на Спасовски е стабилна, има благо покачена температура

Маријана Митровска

Остави Коментар