Делови од Центар, Аеродром и Чаир утре без струја

Без електрична енергија утре од 8 до 10 часот ќе бидат дел од корисниците од населбата Маџир Маало, делот кај Народна банка.

Во периодот од 8 до 11 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од улицата „Жорж Бизе” бр.8, ул.„Дванаесетта македонска ударна бригада” броевите:74, 76, 78-а, 78-б, 80-а, 89-б, 82-а и 82-б во Општина Аеродром.

Од 8 до 12 часот утре без струја ќе бидат корисниците од улицата „190″ во Старата скопска чаршија.

Како што сопшти РЦУК-Скопје, прекините се поради планирани технички зафати во дистрибутивната електромрежа во Скопје.

Прочитајте и...  Апел до сите граѓани кои допатувале од ризичните земји, да не одат на работа и во училишта

Прочитај повеќе

Град Скопје донесе одлука да ги откаже ексурзиите на сите средни училишта (ВИДЕО)

Папата Франциск ја пропушта денешната миса поради болест

Слободен печат

Потврдени уште два случаи на заболени од коронавирус во Грција

МИА Агенција

Едно лице е повредено во синоќешното невреме

ВО ЖИВО: СДСМ и Движењето БЕСА ја официјализираат коалицијата

Слободен печат

Комплексната врска помеѓу загадувањето на воздухот и климатската криза (Дел 2)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Град во Хубеи нуди речиси 1.500 долари доколку пријават симптоми за коронавирус

Слободен печат

Грчките медиуми пишуваат за првиот случај на коронавирус во нашата држава

Слободен печат

Жена од Јапонија двапати заразена со новиот коронавирус

Слободен печат

Република Српска со вето за посетата на Џукановиќ во БиХ

Слободен печат

Помпео побара укинување на таксите за стоките од Србија

Слободен печат

Одбраната на Боки 13 ги предложи Сергеј Варошлија и сопругот на Ременски за сведоци

Слободен печат