5.3 C
Скопје

Делови од Аеродром и Кисела вода вечерва ќе останат без вода

Поради санирање на дефект на булевар „Борис Трајковски”, без вода вечерва се корисниците од висока зона Аеродром, Сервисна зона југ, ул. „Христо Татарчев” краците од број 1 до број 11, како и дел од населбите Кисела вода и 11-ти Октомври.

ЈП Водовод и канализација – Скопје соопшти дека водоснабдувањето на овие корисници ќе биде нормализирано во текот на вечерните часови.

Прочитајте и...  ВИДЕО+ФОТО: Град во Грција во тишина ги закопува почнатите од ковид-19

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО: На Италијанците не им е дозволено да ги преминат границите за Божиќ

Слободен печат

Најпродаваната книга во Италија содржи само празни страници

Слободен печат

ВИДЕО кое ги мобилизираше добрите луѓе: Учениците Мите и Катерина од село Стрновац ќе добијат компјутери за настава

Слободен печат

„Коха“: МСП на Косово ги снабдува амбасадите со знамиња на ОВК

Слободен печат

Португалија ги олеснува мерките за Божиќ, но не и за Нова Година

Слободен печат

ВИДЕО: Филипче убедува дека изборите во Штип ќе бидат целосно безбедни по здравјето на граѓаните

Слободен печат

Остави Коментар