Делови на Долно Лисиче и Пинтија денеска ќе бидат без вода

Без вода денеска од 10 часот ќе бидат дел од населба Долно Лисиче и населба Пинтија.

Корисниците на вода од ул.2 во населба Долно Лисиче од 10:05 часот ќе имаат прекин во  водоснабдувањето, а дел од корисниците од старата мрежа од ул.Јабланица и ул.Саса во населба Пинтија ќе имаат прекин од 10 часот.

Прекинот на вода ќе трае се до завршување на интервенцијата.

Прочитајте и...  Фетаи не е задоволна од пресудата за „Шамарите во Центар“

Прочитај повеќе

Среде криза заминува медицински персонал- Главната сестра на Инфективна и две други си дадоа откази

Маријана Митровска

Рускиот историчар Дмитријев осуден на 13 години затвор поради сексуално злоставување на дете

Слободен печат

Нови рестрикции во Германија, на приватни собири до 25 лица

Маријана Митровска

Напаѓачот планирал да ги запали просториите на редакцијата „Шарли ебдо” во Париз, но ја згрешил адресата

Маријана Митровска

СДСМ за изнесените ставови на Мицкоски: Дрско лаже дека биле ветени четири викенди без ДДВ

Слободен печат

Со температура и симптоми на ковид-19, рентген техничар одел на работа, се чекаат тестовите за уште тројца вработени

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мицкоски: Бараме четири викенди без ДДВ, покачување на пензиите

Маријана Митровска

Порошенко, кој ја предводеше Украина, заразен со коронавирус

Слободен печат

Шеик Наваф е новиот емир на Кувајт

Слободен печат

СИРИЗА бара од Мицотакис веднаш да ги донесе во Парламентот договорите со Северна Македонија

Слободен печат

Путин ќе ја прими руската вакцина против ковид-19

Слободен печат

Уште едно 3-годишно детенце си замина дома, ја победи болеста (ВИДЕО)

Маријана Митровска