ДЕЛИРИУМ ВО ШАНГАЈ: Силно обезбедување за Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Првиот светски рекет е навистина популарен во Кина, па не треба да чуди фактот што илјадници Кинези го „окупираа“ тенискиот центар во Шангај со цел што поблиску бидат до Ѓоковиќ.

Голем број на полициски сили, како и специјално обезбедување го чуваат Ноле од налетите на фановите кои сакаат да го прегрнат, му земат автограм или направат „селфи“ со српскиот тениски ас.

Ѓоковиќ е прв носител на турнирот во Шангај, тргнува од второто коло, а ривал ќе му биде Денис Шаповалов, моментно 36 играч на светот.

Канаѓанецот во првата рунда го елиминираше Френсис Тиафо, со 2:0 по сетови 6:4 и 6:2.

Од денешните мечеви Монфис загуби од Полјакот Хуркач, Гофан беше подобар од Гаске, а Федерер со 6:2 и 7:6 го совлада Рамос од Шпанија. Изненадување приреди Фоњини кој со 7:6, 2:6, 7:6 триумфираше над Енди Мареј.

Прочитајте и...  Тениски спектакл во Белград, Ѓоковиќ го најави доаѓањето и на Зверев

Прочитај повеќе

Дамјан Стојановски најдобар кошаркар во Првата лига

Слободен печат

Дали се сеќавате на лудата вечер во Барселона, два корнери и два гола во продолжението за титула на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Се јави и Синдикатот на фудбалери: Ние не ја водиме лигата, наша грижа се фудбалерите

Слободен печат

Георгиевски е најдобро десно крило во Романија

Слободен печат

Историјата можеше да биде поинаква, Харден наместо во Хјустон требаше да замине во Вашингтон

Слободен печат

Интер е решен да ја прекине доминацијата нба Јувентус, Конте на лето добива пет засилувања за напад на титулата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нема страв кај Црногорците, фудбалот продолжува пред гледачи

Слободен печат

Алегри главен фаворит да го наследи Тухел на клупата на ПСЖ

Слободен печат

Федерер поради Ѓоковиќ не освои повеќе грен слем титули

Слободен печат

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Слободен печат

НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Слободен печат

Иџе „брмчеше “ по скопските улици за лекарите, полицајците, пожарникарите… (ВИДЕО)

Слободен печат