Деле Али не е повеќе во плановите на Мурињо!?

Втор натпревар по ред англискиот репрезентативец не е во составот на португалскиот менаџер, претходно го пропушти и мечот и против Локомотив Пловдив во Лига Европа.

Веднаш по објавувањето на стартните состави за денешниот дуел помеѓу Саутемптон и Тотенхем, британските медиуми почнаа да шпекулираат дека можно е Деле Али да го напушти Тотенхем.

Во првото коло од Премиер лигата го одигра само првото полувреме во поразот на неговиот клуб од Евертон (0:1) на домашен терен.

Стартниот состав на Тотенхем за денешниот меч против Саутемптон: Љорис, Доерти, Дајер, Санчез, Дејвис, Винкс, Ндомбеле, Хојбјерг, Лука Моура, Кејн, Сон. Резерви се Харт, Орие, Алдервирелд, Сисоко, Ло Селсо, Ламела и Бергвијн.

Прочитајте и...  Синот на легендарниот Турам преку Гугл го докажувал идентитетот на редарите пред „Џузепе Меаца“

Потсетување дека во Тотенхем како нови играчи се промовирани повратникот Герет Бејл и Серхио Регилон, и двајцата од Реал Мадрид.

Али се поврзува со трансфер“ токму во „кралскиот“ клуб, а за играчот за врска во нападот интерес покажува и екипата на Интер од Милано.

Бејл се врати во Тотенхем (ВИДЕО)

Поврзани вести

Инфантино не е во „војна“ со УЕФА, но сака мечеви како Баерн-Бока јуниорс!

Слободен печат

Меси: Дуелите со Кристијано се посебни, се надевам дека ќе се опорави до среда!

Слободен печат

Ѓоковиќ: Сакам да бидам историски број 1

Слободен печат

Ништо од пресметката меѓу Меси и Роналдо, Португалецот сè уште е позитивен на корона

Слободен печат

КФСМ одлучи сезоната да започне на 31. октомври

Слободен печат

Познат наследникот на Зидан во случај на отказ, тоа е една од најголемите легенди на Реал

Слободен печат

Остави Коментар