6 C
Скопје

Дел од скопските општини денеска ќе останат без струја

Без вода денеска од 9:00 часот се корисниците од улицата „Карл Хрон” бр.4а во Маџари.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради дефект на приклучна цевka Ф-1 на улицата „Карл Хрон” бр. 4а.

Без вода денеска од 9:00 часот се корисниците од корисниците на дел од населба Припор (1 зона). Прекинот е поради уличен дефект Ф-100мм на улицата „Христо Татарчев” бр.142.

Без вода денеска од 9:00 часот се корисниците од улицата 1 во селото Батинци (пат за Марков манастир). Прекинот е поради уличен дефект Ф-100мм на улицата 1 во Батинци.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Георгиевски: Бевме убедувани дека мора да се бориме против Бугарија, дека може да нè нападне секој момент

Поврзани вести

Регистрирани се 946 нови случаи на ковид-19, починаа 33 лица

Маријана Митровска

Анкета: Европејците се повеќе користат платежни картички

И.И.

СДСМ: Апсурдно е тврдењето дека ВМРО-ДПМНЕ немало ништо со амандманите

Слободен печат

Израелските пратеници го усвоија првичниот предлог за распуштање на Кнесетот, се поизвесни четвртите избори за две години

И.И.

ВИДЕО | Мицкоски: Тоа што Бучковски преговара со Бугарија е вовед во ново апокалиптично сценарио

Слободен печат

Пахор е за кофинансирање и зачувување на словенечката агенција СТА

И.И.

Остави Коментар