Дел од Скопје во четврток ќе биде без вода

Без вода/ Фото: Архива на „Слободен печат“

Регионалниот центар за управување со кризи на Скопје, врз основа на добиеното известување од ЈП „Водовод и канализација“, ги известува граѓаните дека на ден 06.10.2022 година (четврток), без вода ќе биде дел од населбата Водно, над Клиничкиот центар.

„Поради дефект на затворачи ф 200 мм и ф100 мм на улицата „Тасино Чешмиче“, раскрсница со „Георги Скрижевски“, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Тасино Чешмиче“, „Георги Скрижевски“ и „Драмска“, од 09:00 часот до завршување на интервенцијата“, се вели во соопштението.

Видео на денот