Дел од село Драчево утре без струја

Фото: EPA/KCNA

Корисниците од дел од улицата „Јустинијан Први” во село Драчево, делот од основното училиште кон село Студеничани, утре од 9 до 14 часот нема да има струја.

Причина за прекинот, како што соопшти РЦУК, се технички зафати во дистрибутивната електромрежа.

Видео на денот