Дел од Припор без вода

Фото: Архива на „Слободен печат“

Без вода денеска ќе биде улица „Христо Татарчев“ крак 14 во населба Припор, информираат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

Како што информираат од претпријатието, прекинот на водоснабдувањето е поради дефект на ППХ на улица „Христо Татарчев“ крак 14 и без вода до санирање на дефектот ќе останат корисниците на 20 куќи истиот крак.

Видео на денот