7 C
Скопје

Дел од општина Карпош утре ќе остане без струја

Без струја утре ќе бидат дел од корисниците во Општина Карпош на улиците „Прашка” и „Козле”, како и од булевар „Партизански одреди”, пренесуваат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

Тие од ЕВН Македонија АД, добиле известување дека утре без електрична енергија од 9 до 15 часот ќе останат корисниците од дел од ул. „Прашка” од бр.14 до бр.30., од 09.30 до 14.30 часот – дел ул.„Козле” од бр.48 до бр.54., а од 08.45 до 12 часот – дел од корисниците од бул. „Партизански одреди” згр.бр.149 – Порта Влае.

Прочитајте и...  Брок: Проширувањето на ЕУ не е одложено бидејќи е од заеднички интерес

Поврзани вести

Николовски: После 19 години создадени се нормативни услови да се реализира попис

Слободен печат

Средба на министерот Спасовски со директорот на Агенцијата за примена на јазикот

Слободен печат

Грција очекува дополнително зајакнување на грчко-американските односи со новата администрација на САД

Слободен печат

Африка погодена од втор посмртоносен бран на ковид-19

И.И.

Блерим Беџети: Не е вистина дека на местото на езерце Треска ќе се гради болница или трговски центар

ВИДЕО+ФОТО I Ужас во Охајо: Студентка остана смачкана во гаража во чудна несреќа

И.И.

Остави Коментар