Дел од Карпош утре без вода

Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улицата „Желево” во Општина Карпош.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради отстранување дефект на водоводна мрежа со пречник од Ф-100 мм на ул. „Желево” бр. 3 во населба Карпош 4.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Прочитајте и...  Германија воведе задолжителен тест за повратници од ризични држави

Прочитај повеќе

Во Херцег Нови дури 92 проценти помалку туристи од минатата година

Слободен печат

Мета: Време е албанските граѓани да станат господари на својата земја

Слободен печат

Граничната полиција на БиХ спречи 183 мигранти да ја преминат границата

Слободен печат

Во Албанија и денеска високи бројки на новозаразени со Ковид-19

Слободен печат

Повеќе од 30 мигранти спасени во каналот Ла Манш

Слободен печат

Традицијата во чест на „Св. Пантелејмон” и годинава продолжува на Голак

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПОЖАР ВО СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ЧЕШКА: Најмалку 10 мртви (ВИДЕО)

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот, досега починале 726.415 лица

Слободен печат

Либанскиот премиер повика на предвремени избори

Слободен печат

Српската дијаспора на протести ширум светот (ВИДЕО)

Слободен печат

Макрон: САД треба да реинвестираат во Либан

Слободен печат

Демонстрантите во Бејрут обесија картонски ликови на премиерот и членовите на владата (ВИДЕО)

Слободен печат