6 C
Скопје

Дел од центарот на Скопје в недела ќе остане без вода

Прекин во водоснабдување в недела од 8 часот ќе имаат корисниците од улиците „Стив Наумов”, „Славе Георгиевски – Шнајдерот”, „Тетовска” и дел од улицата „Пролет” во Општина Центар.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради уличен дефект Ф-80мм на раскрсницата на улицата „Стив Наумов” со „Славе Георгиевски – Шнајдерот”.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Прочитајте и...  Бар и Меконел ја признаа победата на Бајден на изборите во САД

Поврзани вести

Џонсон би можел да се согласи да се вакцинира пред камери

И.И.

Отстранет дефектот поради кој жителите на Ново Лисиче и Аеродром останаа без парно греење

Слободен печат

Шахпаска: Во Скопскиот регион регистрирани 283 жртви на семејно насилство

Слободен печат

Министерски состанок на Агендата на Западен Балкан за образование, обука, истражување и иновации

Слободен печат

Регистрирани се 946 нови случаи на ковид-19, починаа 33 лица

Маријана Митровска

Анкета: Европејците се повеќе користат платежни картички

И.И.

Остави Коментар