Дејвис му „пресуди“ на Детроит, 90 трипл-дабл на Џејмс! (ВИДЕО)

Во завршните минути од мечот тројка постигна Ентони Дејвис, па истиот кошаркар во клучните моменти зголеми на 103:98 што го одведе тимот до нова победа.

Доцна синоќа во НБА кошаркарската лига екипата на Лос Анџелес Лејкерс триумфираше со конечен резултат 106:99 против Детроит Пистонс.

Иако последната четвртина ја започнаа со негатива, „езерџиите“ со серија од 15:0 го вратија водството и во тие моменти имаа „плус 11“ на семафорот.

Играчите на тренерот Двејн Кејси не се предаваа и се погрижија за еден интересен и неизвесен финиш на средбата.

Во завршните минути од мечот тројка постигна Ентони Дејвис, па истиот кошаркар во клучните моменти зголеми на 103:98 што го одведе тимот до нова победа оваа сезона.

Ентони Дејвис имаше 24 поени, а три помалку запиша Леброн Џејмс (14 скокови, 11 асистенции) што е негов 90. трипл-дабл во кариерата на „кралот“. Дерик Роуз во поразените редови се истакна со 28 поени.

НБА, резултати –

Прочитајте и...  Халанд е најголемата грешка на еден од најдобрите ловци на таленти

Лос Анџелес Клиперс-Њујорк Никс 135:132
Мајами Хит-Портланд Трејл Блејзерс 122:111
Кливленд Кавалирс-Минесота Тимбервулвс 103:118
Феникс Санс-Мемфис Гризлис 114:121
Лос Анџелес Лејкерс-Детроит Пистонс 106:99

Во Западната конференција моментно првопласиран е Лос Анџелес Лејкерс со учинок од 29 победи и седум порази, додека на Истокот доминира составот на Милвоки Бакс (32-5).

Прочитај повеќе

Македонија без промени на ФИФА ранг листата

Слободен печат

Мурињо: Али не е лут на мене, го заменив и тимот се подобри! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вернер „горд“ што се поврзува со трансфер во Ливерпул

Слободен печат

Чупиќ: Имавме состанок со Самсоненко, до крајот на месецот ќе знаеме нешто повеќе!

Слободен печат

Меси: Би сакал да се врати Нејмар, а Мартинез е одличен напаѓач!

Слободен печат

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

18 − Шестнаесет =

Прочитај повеќе

Де Брујне во главната улога во триумфот на „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардарци во осминафиналето на ЛШ најверојатно против тимот преку кој лани обезбедија фајналфор

Слободен печат

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат

Халанд е најголемата грешка на еден од најдобрите ловци на таленти

Слободен печат

Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Слободен печат

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат