15 C
Скопје

Дејвид Гета вљубен како никогаш досега: Ужива во љубовта со 25 години помладата Кубанка

Светски познатиот диџеј Дејвид Гета веќе некое време ужива во љубовта која ја дели со својата девојка Џесика Ледон. Кубанката е 25 години помлада од 53-годишниот Гета и како што пишуваат странските медиуми тие биле практично неразделни…

Џесика и славниот Французин се секогаш интересни за папараците, кои едноставно се натпреваруваат кој да ги фотографира прв кога и да се појават во јавност. Имено, една од причините е и фактот дека 28-годишната девојка на Дејвид Гета е вистинска убавица.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by celebritystyle (@celebritystylerocks)

Овој пат, атрактивна двојка беше „фатена“ во Мајами на плажа, и како и обично, тие не ги тргнале рацете еден од друг, однесувајќи се како вљубени тинејџери.

Славниот диџеј не крие колку е лудо вљубен во својата партнерка, а дека таа навистина позитивно влијае врз него потврдуваат и бројните коментари дека Гета во последно време изгледа дури и помладо.

epa-efe
EPA-EFE/NINA PROMMER

Да потсетиме, пред Џесика, Гета беше 22 години во брак со Кети Лоб, со која има и две деца. Двојката се раздели во 2014 година, а неколку месеци подоцна, јавноста дозна за неговата нова избраничка, за која многумина шпекулираа дека е причина за разводот, но тоа никогаш не беше потврдено.

Поврзани вести

ФОТО: Двојничката на Кејт Мидлтон заработувала 1.000 фунти дневно и се обезбедила за цел живот

Слободен печат

ФОТО: Принцот Чарлс ја исфрли Меган, со интимната фотографија ѝ удри шлаканица

Слободен печат

Србинка намамена на брак во Италија, завршила како сексуална робинка, се отрула за да побегне

Слободен печат

Ве боли раката по вакцинирањето? Постои едноставно објаснување за тоа

Слободен печат

Сузана Манчиќ со потресна исповед: Изгубив три сина, родив еден во шестиот месец од бременоста!

Слободен печат

ФОТО: „Јас се викам Ивана“: Девојчето од спотот на Здравко Чолиќ носи голема болка во себе

Слободен печат

Остави Коментар