Дејан Георгиевски oсвои бронза на „Президент купот“ во Турција

Фото: Македонска Tаеквондо Федерација,

Maкедонскиот олимпиец, Дејан Георгиевски го освои бронзениот медал на „Президент купот“, кој се одржува во Турција.

Георгиевски претходно се пласираше во полуфиналето со победата против домашниот натпреварувач Демирчиоглу со 2:0 (6:4, 6:2).

Сепак, во полуфиналето Дејан беше поразен од Сисе од Брегот на Слоновата Коска со 2:0.

Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски ќе настапи во Истанбул по бодови за олимписка норма

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот