Дејан Георгиевски на стартот го очекува дуел со светскиот шампион

Знаменосецот на свечената церемонија на Олимписките игри во Токио, Дејан Георгиевски, својот настап на натпреварувањето во таеквондо ќе го започне на 27. јули и тоа на најтежок можен начин. Противник на Дејан Георгиевски во првото коло ќе биде актуелниот светски шампион Рафаел Алба од Куба. Иако Алба е фаворит за хартија, самите кубански медиуми се … Продолжи со читање Дејан Георгиевски на стартот го очекува дуел со светскиот шампион