4 C
Скопје

Дефект на противпожарен хидрант: Дел од Старата скопска чаршија утре без вода

Дел од Старата скопска чаршија утре ќе биде без вода. Од ЈП „Водовод и Канализација” – Скопје, информираат дека поради дефект на противпожарен хидрант ф-80 мм. на улица „Лазар Танев” бб (зад црквата Св. Спас), со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од Стара Чаршија.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот и ќе трае до завршување со активностите за отстранување на дефектот.

Прочитајте и...  Скоро 8000 слободни работни места имало во четвртиот квартал од 2020, најмногу во преработувачката индустрија

Поврзани вести

Се сруши патнички авион: Најмалку 12 лица загинаа во Јужен Судан

Слободен печат

Кумата на Путин влегува во политика: Русија и Украина на работ на нова војна?

Илинка Иљоска

Ќе никне ли комплекс без идеја, без ентитет и далеку од размерите во секаква смисла во строгиот центар на Скопје?

Дино Чупевски

Мас: Ние остануваме на ветувањето дека иднината на Западен Балкан е во ЕУ

Слободен печат

Николовски: Постојано ќе се разгледува реализацијата на Планот за корупција

Слободен печат

Николовски: Парламентарното мнозинство ќе продолжи да расте

Слободен печат

Остави Коментар