Дефект на електрична мрежа остави скоро 50 милиони луѓе без струја во Аргентина, Уругвај, Парагвај и Бразил – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеПланета

Дефект на електрична мрежа остави скоро 50 милиони луѓе без струја во Аргентина, Уругвај, Парагвај и Бразил

Во Јужна Америка денеска се случи масовен прекин на снабдување со електрична енергија, поради што милиони луѓе ширум Аргентина, Уругвај, Парагвај и јужниот дел на Бразил останаа без струја.

Енергетската компанија „Едесур Аргентина” преку Твитер соопшти дека дошло до масовен прекин на снабдувањето во меѓусебно поврзаниот електричен систем.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close