Деца во Шведска играа ракомет и одеднаш „БУУМ“! (ВИДЕО)

Се играше натпреварот меѓу У14 клубовите на Боден и Скара, кога еден пијан возач успеа со својот автомобил да го пробие ѕидот во „Викинг“ салата во Марста.

Гледајќи од аголот на камерата која го снимаше овој меч првично како да се слушна експлозија, тимовите веднаш во паника го напуштија теренот, а се огласи и спикерот кој ги замоли сите присутни да ја напуштат салата.

– Потресен сум. Ѕидот падна, спикерот навистина брзо реагираше и сите ја напуштија салата. Никој од нас не смееше да му се приближи на автомобилот, бидејќи не знаевме за што станува збор – рече Магнус Ларсон, директорот на лигата.

Прочитајте и...  Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

После ваквиот немил настан, мечот беше одложен. Полицијата објави дека возачот е уапсен во саботата навечер под сомнение дека возел во алкохолизирана состојба, а тоа значи и загрозување на безбедноста во сообраќајот.

– Вистинско чудо е што никој не беше повреден. 10 секунди пред инцидентот играта траеше токму на местото каде што автомобилот влета во салата. За среќа никој не стоеше таму каде што влета и му се заблагодаруваме на Бога што никој не е повреден. Играчите беа вознемирени. Седевме во салата за конференции – се зборовите на Јохан Нистром, тренерот на Боден.

Прочитај повеќе

Волкановски успеа да ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд исфрлен од ноќен клуб во Норвешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака би изгледала табелата во Премиер лигата без судиските грешки! (ФОТО)

Слободен печат

Дали Ѓоковиќ сепак ќе игра на „УС Опен“? (ВИДЕО)

Слободен печат

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат