Деца пак се боделе со ножеви во Скопје, овој пат во Бутел

Малолетник ранет со нож вчеравечер бил примен во градската болница „Св. Наум Охридски“, откако бил нападнат со нож од страна на друг тинејџер, соопшти полицијата.

„На 27.09.2022 во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски” со повреди бил донесен малолетник од Скопје. Според пријавеното, околу 18.45 часот на ул.„Рокомија” во Скопје, по претходна расправија, тој бил нападнат со остар предмет од друг малолетник“, се вели во соопштението.

Од МВР велат дека преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот