Дебата за образовни концепти на одржливиот туризам во Скопје

Дебата за воведување иновативни образовни концепти на областа на одржливиот туризам ќе се одржи денеска во Скопје.

Настанот е во рамки на проектот што Стопанската комора за туризам на Македонија (СКТМ) го реализира од програмата Еразмус +, Клучна акција 2 -К2 „Cheese and wine and Tourism will shine” преку Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, соопштуваат од СКТМ.

Дебатата започнува во 10 часот, во Хотел Порта.

Прочитајте и...  Николовски тврди дека семејството Заеви се јавува како странски инвеститор во најмалку две европски држави

Прочитај повеќе

Партија на Македонците во Србија со поддршка за коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ

Слободен печат

Лукаревска: Ги обезбедуваме работните места, им помагаме на компаниите и на вработените

Слободен печат

Најголем дневен пораст на бројот на новозаразени во БиХ

Слободен печат

Харвард возвраќа со тужба против одлуката на Трамп, со која се забранува престој на странски студенти во САД

Слободен печат

Мисајловски: Во Кучевишка Бара и Бел Камен ќе изградиме целосна подземна инфраструктура и нов асфалт (ВИДЕО)

Слободен печат

Богојески: Македонски концепт се залага за 6 часовен работен ден за работниците во Македонија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Американските маринци масовно се разболуваат од корона, Армијата молчи

Слободен печат

Во Србија 345 новозаразени со коронавирусот, починаa 12 лица

Слободен печат

Спасовски: Никаква обнова нема, само Груевски е обновен во Мицкоски

Слободен печат

Пендаровски: Сребреница е сеќавање на опасниот вирус на нетрпеливоста кон различните (ВИДЕО)

Слободен печат

Пожар на грчкиот остров Евија, на терен 82 пожарникари, авиони, хеликоптери

Слободен печат

Рохани поради коронавирусот забранува бдеења, свадби или забави

Слободен печат