Дебата за образовни концепти на одржливиот туризам во Скопје – Слободен печат
ВестиМакедонија

Дебата за образовни концепти на одржливиот туризам во Скопје

Дебатата започнува во 10 часот, во Хотел Порта

Дебата за воведување иновативни образовни концепти на областа на одржливиот туризам ќе се одржи денеска во Скопје.

Настанот е во рамки на проектот што Стопанската комора за туризам на Македонија (СКТМ) го реализира од програмата Еразмус +, Клучна акција 2 -К2 „Cheese and wine and Tourism will shine” преку Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, соопштуваат од СКТМ.

Дебатата започнува во 10 часот, во Хотел Порта.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close