13 C
Скопје

Дебата на учениците од Гимназијата „Никола Карев“ за подигнување на екосвеста

Со цел подигнување на екосвеста меѓу средношколците, учениците од гимназијата „Никола Карев“ на 16.12.2019 година ќе одржат презентација.

Презентацијата ќе биде проследена со дебатата „Како да се справите со отпадот и важноста од неговото селектирање со цел да се подигне екосвеста меѓу учениците“.

Поврзани вести

ВИДЕО I Силна бура во Хрватска: Илјадници громови удрија во Истра

Слободен печат

Филипините ги враќаат подарените 1000 дози кинески вакцини: Немале одобрение

Слободен печат

Војниците на Беливук откажуваат послушност: Почнаа да откриваат сè за злосторствата на кланот

Слободен печат

Трагедија заради селфи? 20 годишно момче од Војводина се качи на вагон, го убија 25.000 волти

Слободен печат

Русковска: Во „27 април“ нема обвинети, ниту се одговара за дело тероризам

Слободен печат

Лукашенко: Белорусија разви своја „жива“ вакцина против коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар