Де Геа не е прв избор на црвената „фурија“ - Слободен печат

Де Геа не е прв избор на црвената „фурија“

Новиот селектор на Шпанија, Роберт Морено не смета дека голманот на Манчестер јунајтед, Давид Де Геа, е број еден во земјата.

– Мојот избор на голманската позиција е Де Геа, Кепа и Пау Лопез. Ми се допаѓа што има конкуренција. Кепа не е пред Де Геа, а ниту еден од нив не е пред Пау. Сакам да стигнам до Евро 2020 со тројца голмани кои се подготвени да се борат за место во составот. Сите играат на високо ниво и меѓу нив има разлики – изјави Морено.

Во квалификациите за Европското првенство 2020, Шпанија по четири кола е лидер во Ф-групата со максимални 12 бода.

Прочитај повеќе

Лесен триумф за Зверев, Тим спречи сензација

Слободен печат

Вилијамсон конечно дебитираше во НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул е неверојатен сезонава, може да собори дури 10 рекорди во Премиер лигата

Слободен печат

Рајола, Мендеш и останатите агенти и се закануваат на ФИФА

Слободен печат

Барнли го понижи Јунајтед, Тотенхем и Мурињо конечно победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус без мака ја реши Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

2 × five =

Прочитај повеќе

„Пандевци“ се засилија со Цикарски

Слободен печат

МОРБИДНИ ПОРАКИ ЗА МИХАЈЛОВИЌ: Заслужуваш да имаш канцер

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНИ БРОЈКИ: Во 2019 година потрошени неверојатни 7.3 милијарди долари за трансфери

Слободен печат

Зашто најдобриот фудбалер на светот да оди на позајмица?

Слободен печат

Европското ватерполо ќе добие нов владетел, Србија елиминирана

Слободен печат

Норвешка ја избра Хрватска, Словенија во полуфиналето против Шпанија

Слободен печат