Де Геа ќе го пропушти мечот со Ливерпул!?

Шпанскиот голман Давид Де Геа се здоби со повреда на мускулот на левата нога во квалификацискиот натпревар за пласман на Европското првенство во Стокхолм против Шведска.

Чуварот на мрежата на Манчестер јунајтед после судирот со напаѓачот на Краснодар, Маркус Берг беше заменет во 60. минута од Кепа Аризабалага.

Според „А Бола”, Шпанецот може да го пропушти следниот дерби натпревар од Премиер лигата против Ливерпул закажан за 20 октомври.

Селекторот на Шпанија, Роберт Морено соопшти дека голманот нема посериозна повреда.

– Де Геа против Швеѓаните имаше неколку фантастични одбрани. За време на паузата, тој одлучи дека може да продолжи, но мораше предвреме да го заврши мечот, бидејќи има мало истегнување на мускул – вели Морено.

Прочитајте и...  Шпанија ќе затвора плажи за да го спречи ширењето на коронавирусот

Прочитај повеќе

Шенгелија три години во редовите на ЦСКА Москва

Слободен печат

Реал Мадрид е решен да го продаде напаѓачот Јовиќ

Слободен печат

Металург со подготовки за домашните натпреварувања и Лига Европа

Слободен печат

Испаѓаат од лигата, а продаваат играч за 55 милиони евра!

Слободен печат

Солскјер: Погба? Се надевам дека ќе останат најдобрите!

Слободен печат

Македонската ракометарка Ливриниќ позитивна на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Премиер лигата: Дали шампионот Ливерпул ќе го надмине рекордот на Сити?

Слободен печат

Суарез го испрати Еспањол во втората лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Аталанта е неверојатна, петта победа во петтиот натпревар во паузата

Слободен печат

Ливерпул продолжува во шампионски ритам, Сити го растури Њукасл и постави неверојатен рекорд

Слободен печат

Федерер: Се ближи крајот, ќе ми недостасува тенисот

Слободен печат

Само на Пике може да му текне на натпревар да дојде со – велосипед (ВИДЕО)

Слободен печат