Де Геа останува во Манчестер јунајтед

Неделната плата која шпанскиот чувар на мрежата на Јунајтед Де Геа ќе ја задржи на „Олд Трафорд“ изнесува меѓу 390 и 420.000 илјади евра.

На тој начин, Шпанецот се очекува да биде најдобро платениот голман на светот. Преговорите околу продолжување на соработката траат околу една година, а двете страни успеале да се договорат.

Важечкиот договор на голманот со „црвените ѓаволи“ му истекува на крајот од наредната сезона.

Дојде во Јунајтед пред осум години, оттогаш четири пати бил избран како најдобар играч на екипата во сезоната.

Прочитајте и...  Силекс денеска ќе го дознае противникот во Лигата на шампионите

Има досега вкупно 362 официјални натпревари за клубот, а на 39 мечеви го носел дресот на најдобрата шпанска репрезентација, иако имаше критики поради слабите настапи на СП во Русија.

Прочитај повеќе

1МФЛ: Мирољубиво на Чаир, Силекс ја „торпедираше“ Беласица!

Слободен печат

Вилијан го напушти Челси, следува трансфер во Арсенал!

Слободен печат

Ферстапен најдобар на 70 роденден на Формула 1 (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитровски: Карабах е фаворит, но се игра еден натпревар и сè е можно!

Мото ГП: Историски триумф на Биндер во Брно

Слободен печат

Левандовски на четири гола од рекордот на Роналдо

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Деркоски и Констандиновска победници на Крушевскиот пливачки маратон

Слободен печат

Вилијамс: Патував со 50 маски, ќе играм на секој турнир!

Слободен печат

„Чкембари“: Зошто не може истиот протокол да важи и за натпреварите на ФК Пелистер?

Слободен печат

Гурбанов: Мораме да бидеме многу внимателни против Силекс

Слободен печат

ЛШ: Силекс ќе ги одмери силите против Карабах

Слободен печат

Поп Ацев сепак не пливаше на маратонот „Тоше Проески“

Благоја Георгиевски